Zobrazeno 21.073x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 8 diskutujících a má 8 odpovědí. This post has been viewed 21074 times

  • Autor
  • Dobrý den všem poradcům.

    otvírám toto diskuzní téma, protože jsem měl schůzi s klientem, který již má svoji dřívější zkušenost s plněním pojišťoven v případě úrazů. Jako jednu z možností RŽP jsem mu nabízel právě Dolce vita od generali. Klient je avšak skeptický ohledně plnění v případě různých úrazů. Moje otázka na vás zní takto. Jakým způsobem hodnotí pojišťovna rozsah úrazu a zranění v % následné invalidity. Klient u vedl příklad: Sedím na autě ( na korbě). Auto se rozjede a já spadnu. Mám trvalý následek (ztratím čích) dá se s tím žít.

    Jak mě pojišťovna hodnotí jako invalidu.

    Sám se přiznám, že jsem klientovi na místě nedokázal říct odpověď, protože v této branži působím kratší dobu. Příklad berme s ohledem, že klient má všechna potřebná připojištění. Proto uvítám i vaše názory ohledně plnění ať už na uvedeném příkladu, tak i celkově z veškerých událostí, které mohou nastat (vlastní vinou i cizí). Toto téma určitě prokonzultuji i se svými kolegy. Děkuji

     | Odpovědět privátně
     Petr Kramný
    Účastník

    ztáta čichu smyslového 10% – z tabulky hodnocení trvalých následků

     | Odpovědět privátně
     Roman Kolář
    Účastník

    Tak konkrétně v Generali máte v pojistných podmínkách slušnou tabulku hodnocení stupně invalidity pro trvalé následky úrazu. Předpokládám, že pro daného klienta by nebyl daný úraz úrazem zabraňující mu ve výkonu svého povolání, takže jeho příjem by se po takovém úrazu z důvodu ztráty čichu nezměnil. Horší by to měl např nějaký sommeliér, protže ten by byl vyřízený a musel by si hledat jinou práci. Žádné pojištění trvalých následků nedokáže stoprocentně vykrýt to, co může následovat. Může ale velmi zvýšit pravděpodobnost, že klienta dokáže v případech nejhorších ochránit před likvidační ztrátou příjmu.

     | Odpovědět privátně

    Tak zrovinka v tomto případě by nedostal nic, protože na té korbě, která určitě nebyla určena k přepravě lidí, nemá v době jízdy co dělat. (pokud se tedy přizná).

    Pokud k přepravě určena byla, pak dle tabulek trvalých následků.

     | Odpovědět privátně
     Vít Suchý
    Účastník

    Dobrý den, pokud chcete porovnávat dvě pojistné smlouvy, musíte mít k dispozici ke každé jednak tabulky(nebo schemata), která % ohodnucují TN a jednak pojistné podmínky ke kontrole výluk z pojištění…stejné pojistné částky ve smlouvě často mohou skrývat podstatné rozdíly v plnění…

     | Odpovědět privátně
     Viktor Dlouhý
    Účastník

    Další člověk co chce prodávat pojištění a nepřečetl si pojistné podmínky. Jak zmínil Roman ta procenta jsou uvedena v tabulce v pojistných podmínkách.

     | Odpovědět privátně

    Děkuji za vaše názory. Spíše mě více zajímalo, jak pojišťovna hodnotí příčiny vzniku těchto pojistných událostí (vlastní vina, cizí vina, nehoda) a jak podle toho plní daná pojištění.

     | Odpovědět privátně
     Ivan Špirakus
    Účastník

    no ale to je přece v těch pojistných podmínkách, ne ? Resp. ve výlukách….

     | Odpovědět privátně

    Dobrý den pane Ostřanský,

    pokud chcete mít větší jistotu, nejfundovanější informace Vám podají přímo likvidátoři té dané pojišťovny. Obecná pravidla se dají vyčíst z VPP, nicméně nikdy nebudete mít naprostou jistotu. Ani likvidátorům se většinou nechce moc předjímat „co by kdyby“, aby nedávali návod, jak obcházet některé kontrolní mechanismy.

     | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account