Představujeme nabídku investic do tematických fondů zaměřených na stárnutí populace, převratné technologie, vodu, životní styl a luxusní zboží, vzácné suroviny apod.

Workshop společnosti Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s. se uskutečnil 14. května 2019 na konferenci FINfest jaro 2019.

Jaké myšlenky na workshopu zazněly?

MP3 verzi záznamu workshopu může stahovat zde (40 MB).

Tematické investování je jedna z možností, jak nabídnout globální aktivní spravované fondy, u kterých manažeři hledají přidanou hodnotu, jíž by mohli konkurovat trendům a megatrendům. Tematické investování disponuje dvěma elementy, které by jej mohly podpořit:

 • je srozumitelnější než tradiční správa investičních fondů;
 • mají fundament, který reaguje na globalizaci.

Tradiční investice směřují zpravidla do konkrétních firem. Přitom zcela nebo z velké části opomíjejí fakt, že výsledky těchto firem mohou záviset na faktorech, které nejsou na první pohled zřetelné.

PŘÍKLAD:

Investice do japonské společnosti Shimano se realizují prostřednictvím Tokijské burzy a v jenech. Jde tedy o investici do japonské firmy. Málokdo si však uvědomuje, že tato japonská společnost realizuje 90 procent obchodů v Evropě. Japonci na kole nejezdí! Její výsledky tedy nejsou závislé na vývoji japonského, ale evropského trhu.

Tematické investování se zaměřuje na konkrétní témata a s nimi související investice (trhy, firmy). Příkladem může být třeba “stárnutí populace” nebo “zdravotnictví”. Nabízí alternativu k tradičnímu investování.

Tématické investování se může zaměřovat jak na globální, tak na regionální trh.

Investiční fondy

Silver Age

Fond reaguje na velké a nezvratné celosvětové demografické změny. Populace stárne, prodlužuje se její průměrný věk a klesá porodnost. Přitom už dnes existuje řada firem, které prodávají produkty a služby pro lidi starší 50 let.

Navíc platí, že bohatství je na vrcholu u věkové kategorie 65+. Tato věková kategorie je navíc velmi dynamická při utrácení. Vcelku pochopitelně tedy mají firmy působící v tomto segmentu velký potenciál.

Fond Silver Age je fond pro mladé na stáří. Přestože tak nebyl původně koncipován, chápou jej investoři často jako investici na důchod.

Může být řešením pro:

 • pravidelné i jednorázové investování;
 • základní pozice akciového portfolia;
 • nejen pro mladé.

Global Disruptive Opportunities

Investujte dnes do světa zítřka.

Fond zaměřený na investování do oblasti umělé inteligence.

Založený ve spolupráci se společností Deloitte. Soustředí se na pozitivní změny související s využitím umělé inteligence, respektive na vznik nových tržních příležitostí.

Investiční příležitosti

Kompletní ekosystém převratných inovací (rozložení dimenzí):

 • Digitální ekonomika (52% podíl).
 • Zdravotnictví (20% podíl).
 • Průmysl 4.0 (11% podíl).
 • Obnovitelné zdroje (12% podíl).

Může být řešením pro:

 • Pravidelné i jednorázové investice.
 • Doplňkové pozice akciového portfolia.
 • Nejen pro mladé.

Petr Šimčák

Přední odborník v oblasti investování a financí v České republice. Široké veřejnosti je znám jako publicista v oboru investic.

Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s.

Skupina Amundi je největším správcem investic v Evropě, pokud jde o výši spravovaného majetku, a řadí se do TOP 10[1] z celosvětového hlediska. Díky spojení s Pioneer Investments spravuje pro své klienty aktiva v hodnotě 1,476 bilionu[2] eur. Prostřednictvím šesti hlavních investičních center[3] nabízí svým klientům v Evropě, v oblasti Asie a Tichomoří, na Středním východě a v Severní i Jižní Americe bohaté zkušenosti s finančními trhy a široký rozsah odborných znalostí pro aktivní i pasivní investiční řešení a reálná aktiva. Amundi s centrálou v Paříži je od listopadu 2015 listována na burze a je prvním správcem aktiv v Evropě, co se týče tržní kapitalizace[4].

Díky využití výhod vyplývajících z narůstajícího rozsahu a velikosti má Amundi možnost nabízet svým klientům nové a pokročilé služby a nástroje. Díky svým jedinečným schopnostem v oblasti výzkumu, dovednostem takřka 4 500 členů týmu a díky odborníkům na trhy v 37 zemích poskytuje retailovým, institucionálním a firemním klientům inovativní investiční strategie a řešení přizpůsobená jejich potřebám, cílům a rizikovým profilům.

Ze 14. ročníku ceny Funds Europe Awards si společnost Amundi odnesla celkem tři významné ceny. Ocenění získali Yves Perrier, Pascal Blanqué a fondy Amundi ETF. Fond Amundi Funds Cash USD – AU zvítězil v kategorii krátkodobých investic v české anketě Finanční produkty roku 2018 webu Finparáda.cz. Ve slovenském hodnocení Fincentrum&Forbes Investícia roka 2018 zvítězil fond Amundi Funds II – Pioneer U.S. Dollar Short-Term, který se tak stal slovenskou investicí roku.

V České republice Amundi působí prostřednictvím společností Amundi Czech Republic investiční společnost, a.s., a Amundi Czech Republic Asset Management, a.s. Spravuje aktiva jak individuálním, tak institucionálním klientům a nadacím. Své produkty poskytuje přes distribuční kanály Komerční banky, UniCredit Bank a společnosti nezávislých finančních zprostředkovatelů.

Skupina Amundi Czech Republic je zodpovědná za řízení aktivit na Slovensku a v Bulharsku.

Více informací na www.amundi.cz.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account