ERGO pojišťovna, která na českém trhu působí od roku 1994, mění majitele. Dosud patřila k německé pojistné skupině ERGO, od čtvrtka je dceřinou společností německé společnosti S.V. Holding.

ERGO se tak vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung stane další dceřinou společností skupiny S. V. Holding. „Poslední měsíce jsme využili k intenzivní přípravě na integraci české společnosti do naší skupiny. Koupí ERGO pojišťovny jsme získali dobrý a zkušený tým, který disponuje rozsáhlými znalostmi trhu, který je pro nás nový,“ uvedl předseda představenstva SV Sachsen Gerhard Müller.

Transakce se připravovala mnoho měsíců a podléhala přezkumu a souhlasu České národní banky. Završením transakce se ERGO pojišťovna stává novou dceřinou společností skupiny S. V. Holding. „Transakce je pro nás potvrzením, že se nám daří spolehlivě fungovat na českém trhu a naše plány na rozvoj do budoucnosti jsou shodné se záměry nového vlastníka,“doplnila předsedkyně představenstva ERGO pojišťovny Jana Jenšová.

Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu téměř 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 milionů eur (18,3 miliardy Kč) předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje 800 osob. Česká ERGO pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 milionů eur (640 milionů Kč) předepsaného pojistného a má 50 zaměstnanců. Společnost se zaměřuje na specializované produkty jako pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account