Je to rok, kdy jsme začali sledovat vývoj povinného ručení na našem trhu. V srpnu průměrná cena povinného ručení zaznamenala pokles na zatím nejnižší hodnotu po dobu sledování. Aktuálně má hodnotu 6 517, před rokem to bylo 7 587. Nejvyšší cenu za povinné ručení řidiči zaplatili v prosinci 2019.

V průměru za částku 6 517 korun bylo možné v srpnu podle Broker Consulting  POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti. Rozdíly jsou dané místem bydliště, věkem, bonusem, výší pojistného krytí, ale i značkou vozidla.

„Podíváme-li se na vývoj POVIndexu po dobu sledování, zjistíme, že jsme se dostali na absolutní minimum. Jestli dojde k dalšímu poklesu, nelze předpokládat,“ říká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting, a dodává: „Je pravdou, že uvedený posun – v porovnání s předchozím měsícem směrem dolů – způsobila jedna pojišťovna, která na letní měsíce zvýšila cenu povinného ručení a v současné době se opět vrací k původním číslům. Jinak ostatní pohyby cen jsou u pojišťoven minimální a většina své ceny ani nemění.“

Během měsíce října mohou řidiči očekávat dopis od Policie. Není ale důvod k obavám. Jde o akci BESIPu a České kanceláře pojistitelů. Akce je zaměřena na postup, který je vhodné dodržet během dopravní nehody. Jak bylo zjištěno, řada řidičů v tomto směru stále tápe. Zmatkuje se při nahlašování dopravní nehody, první pomoc provádějí špatně a leckdy se sami stanou zbytečnou obětí.

 

Zdroj: Broker Consulting0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account