Objem půjčených peněz prostřednictvím platformy Zonky přesáhl loni deset miliard korun a ve srovnání s rokem 2018 vzrostl o 40 procent. Počet klientů byl na konci loňského roku 88.500, v meziročním srovnání je to nárůst o 57 procent. Zonky letos pod názvem Benxy expanduje do Evropy. První úvěr poskytne ve Španělsku.

Výrazně také přibylo lidí, kteří na Zonky investují. Jejich počet se meziročně zvýšil o 40 procent na 34.105, objem investic překonal 3,5 miliardy korun.

„V roce 2019 jsme navýšili náš podíl na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů na téměř pět procent, do dvou let chceme být na deseti procentech,“ komentoval výsledky generální ředitel Zonky Pavel Novák.

Ambice ve Španělsku jsou podle něj stejné jako v Česku, tedy desetinový podíl na trhu. Vzhledem k velikosti trhu to bude v absolutních číslech přibližně pětkrát víc. „Ve Španělsku vidíme velký potenciál, tamní banky zanedbávají klienty v online prostředí. Testovali jsme desítky lidí, jak pochodí při žádosti o online úvěr. Nikomu se to nepovedlo, všichni nakonec museli na pobočku,“ dodal Novák.

Zonky letos plánuje několik novinek pro české klienty. Jednou z nich bude fond kvalifikovaných investorů pro ty zákazníky, kteří budou chtít investovat přes milion korun. Na poptávku větších investorů Zonky reagovalo už letos, když spustilo program Rentiér, tedy automatickou investiční platformu s průměrným ročním zhodnocením 4,4 procenta. Za dva měsíce fungování lidé do Rentiéra vložili téměř 90 milionů korun.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account