Kromě zákonných čtyř týdnů dovolené mohou lidé v Directu čerpat volno neomezeně, pokud stíhají svoji práci.  V základu máte dvacet dní zákonné dovolené, ale když potřebujete volno navíc a bez problémů stíháte svoji práci, tak ho dostanete. Zhruba tak funguje neomezené volno, které už tři roky využívají lidé v Direct pojišťovně.

„Každý rok si dny volna navíc vezme zhruba třetina firmy a často to jsou jiní lidé než předchozí rok. Loni to bylo konkrétně 117 lidí. Celkem si vzali navíc 581 dnů, což je zatím historicky nejvíc. Předloni z neomezeného volna lidé využili 420 dnů,“ shrnuje statistiku mluvčí pojišťovny Nela Maťašeje.

Zatímco předloni si lidé vzali v průměru tři dny navíc, loni to bylo pět dní. „Rekordmanem je kolegyně, která si vzala 24 dnů navíc,“ dodává Maťašeje.

Důležité je, aby se člověk vždy domluvil s podporovatelem týmu, kteří v Directu vedou týmy namísto manažerů, a volno navíc si vybírat s ohledem na možnosti svých kolegů. „Tento benefit tak navíc podporuje autonomii týmů a osobní odpovědnost každého člověka vůči svým kolegům. Neomezené volno se nám líbí i proto, že díky němu lidé nemusí mít strach, že jim nezbude volno na Vánoce nebo na nenadálé události, jako třeba stěhování,“ dodává Maťašeje.

 

Zdroj: Direct pojišťovna

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account