Workshop Petra Sejkory – ředitele distribuce pro ČR ze společnosti ThomasLloyd. Co nabízí ThomasLloyd poradcům a investorům? Proč má smysl do infrastruktury investovat? Jak vypadají konkrétní projekty?  Sledujte videozáznam, stahujte MP3 či celou prezentaci z této přednášky.

MP3 záznam ke stažení zde (MP 14 MB)

Představení (00:50)

Společnost ThomasLloyd je globální investiční a poradenská společnost, která investuje do projektů v Asii. Jsme předním hráčem na trhu v oblasti infrastruktury do čistých energií. ThomasLloyd má za sebou již více než 15 let existence. Ve správě máme 97 mld. Kč. Za sebou máme více než 100 infrastrukturálních projektů, nejenom v Asii, ale i v Severní Americe. Působili jsme také v oblasti poradenství v těchto oblastech.

Dělíme se na dvě části – obchodní bankovnictví a správa aktiv. V části obchodního bankovnictví poskytujeme poradentství různým společnostem, vládám a nadnárodním firmám, městům a obcím. V části správy aktiv vyvíjíme různé fondy a přímé investice. Našimi zákazníky jsou movití investoři a finanční zprostředkovatelé, se kterými v rámci ČR spolupracujeme. Působíme v osmi zemích, patnácti pobočkách. Nejdůležitějšími je asi Londýn, kde je finanční centrum společnosti. V Curychu je BackOffice. Jelikož realizujme projekty v Asii tam máme samozřejmě zastoupení i tam.

V současné době všechny naše investice plynou na Filipíny. Je připravena Indie. Plánuje se Srí Lanka a Kambodža. Zde se budou stavět nové projekty většího charakteru, než máme na Filipínách. Asii jako takovou jsme vybrali také s ohledem na její počet obyvatel (6 lidí z 10 je z Asie) a hospodářskému růstu 6,1 % (rok 2017).

Už v této chvíli je jasné, že bude potřeba investovat do infrastruktury 94 biliónů USD, které se musí proinvestovat do roku 2040 z důvodu udržení růstu ekonomiky.

Proč právě infrastruktura (4:55)

Infrastruktura není náchylná výkyvům na kapitálových trzích. Naše investice, které realizujeme, jsou do elektráren. Elektrárnu postavíme a následně prodáme.  Elektrárny neprovozujeme i důvodu obav investorů a následných rizik při provozu. Všechny projekty v rámci fotovoltaiky jsou prodané.

Proč investovat s námi (5:45)

V případě investic nejsou výnosem jenom ekonomické výnosy, ale také ekologické a sociální. V rámci výstaveb lidé dostávají práci a region jde hospodářsky nahoru.

Jak již bylo zmíněno – na trhu jsme 15 let. Za tuto dobu máme více než 50.000 investorů, kteří získali nadprůměrné výnosy. Opět zdůrazňuji nezávislost na kapitálových trzích. Tato investice může být stabilizující část portfolií klientů.

Naše elektrárny ušetří ročně více než 260.000 tun CO2. K vykompenzování stejného množství emisí škodlivých pro klima by muselo být ročně vysázeno více než 26 mil. stromů.  Z hlediska světového klimatu není významné místo výstavby elektrárny.

V rámci sociální výnosů dali naše elektrárny práci více než 14.000 lidí.

Představení projektů (7:45)

Naše solární elektrárny zabírají více než 2,7 mil. m2 plochy a vygenerují 202 MW energie. Investice do elektráren přesahují 400 mil. USD a pro další projekty je potřeba získávání dalších financí.

Výstavba solární elektrárny v uvedených meřítcích trvá cca. 12 měsíců, během kterých je investice, resp. výstavba, plně kryta pojištěním.

Dalšími elektrárnami jsou elektrárny na biomasu. Ty v současné době generují 70 MW energie, při celkových investicích 300 mil. USD. Spotřebovávají 10 % z vyprodukované biomasy na Filipínách. Naším prvním projektem na Filipínách byla elektrárna San Carlos Bioenergy. Tento projekt do okolí přitáhl další investice ve výši 5 mld. USD.

Pořádáme cesty na Filipíny. V případě investic v Indii tak budou cesty také tam. Tyto cesty jsou určeny pro naše partnery, samozřejmě aktivní partnery. Je možné se zde setkat s představiteli státu, oblastí, měst, kteří projevují o tuto výstavbu zájem.

Naše produkty a investiční řešení (11:40)

V rámci spolupráce s poradci a poradenskými sítěmi poskytujeme servis poradcům v komplexním stupni. Pokud naši poradci např. nevědí, jak vysvětlit dané téma, tak pořádáme klientské prezentace, kde se klient dozví vše potřebné a jsou mu zodpovězeny případné dotazy.

Připravujeme vzdělávací akademii, která bude rozdělena do několika částí se zaměření na oblast infrastruktury. Přijedou lidé z Německa obeznámeni s financováním projektů. V dalších částech se půjde hlouběji k číslům, aby si každý potvrdil správnost své investice.

Co se týče nabídky portfolia dle potřeb klienta tak jsme schopni uspokojit každého klienta – dlouhodobého i krátkodobého investora, konzervativního i rizikovějšího investora.

V současné době nabízíme v ČR dva typy produktů. Jedná se o dluhopisy s pevným úrokovým výnosem v zaknihované podobě. Jeden produkt označujeme jak CTI 2 a druhý CTI 3. V rámci CTI 2 je úrok 5,8 %, který se připisuje a navyšuje výši dluhopisu. Minimální doba splatnosti jsou 2 roky. U CTI 3 je vyplácen úrok 7 % p.a. na čtvrtletní bázi. Minimální doba této investice jsou 3 roky.

Novinkou je uzavřený alternativní investiční fond. Což je v podstatě fond kvalifikovaných investorů. Fond děláme se spolupráci s J&T Bankou. Minimální investice u tohoto fondu bude 1 mil. Kč.  Dudou dva typy fondů. Jeden akumulační a jeden dividendový, tzn. s výplatou výnosů. Investice bude možná v korunách i v jiných zahraničních měnách.

V případě zájmu o spolupráci s námi a připojit se k hlavním trendům dneška, což je infrastruktura, Asie a udržitelnost tak budeme velice rádi.

Snímky prezentace

Petr Stejkora

ředitel distribuce pro ČR ThomasLloyd

Proč by se měl klient rozhodnout právě pro investování do infrastruktury se společností ThomaLloyd?

Jaké produkty může nabídnout společnost ThomasLloyd finančním poradcům?

Petr Sejkora působí ve společnosti ThomasLloyd Cleantech Infrastructure (Czech) a.s. ve funkci ředitele distribuce pro Českou republiku. Je zodpovědný za řízení a rozvoj distribuční sítě, která je tvořena finančními a poradenskými společnostmi v České republice. Pracovní kariéru zahájil v roce 1996 ve společnosti NN Group, kde velice úspěšně pracoval téměř 15 let v různých obchodních a manažerských pozicích.

Následně se jeho profesním zaměřením staly především investice do Private Equity a infrastrukturních fondů. Své zkušenosti z této oblasti plně využívá pro společnost ThomasLloyd, do které nastoupil po otevření českého zastoupení koncem roku 2014 a nyní se aktivně věnuje rozvoji distribuční sítě. V průběhu své praxe absolvoval různé školící programy v oblasti prodeje, řízení, manažerských dovedností a poradenství.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account