Nepřihlášen


Přihlásit se

Registrace Zapomenuté heslo


Vtip dne

Šéf jedné banky přijal nového pracovníka pro práci za přepážkou. Jelikož má poněkud pochybnosti, roz..

Zobrazit celý vtipSponzořiChcete zde mít své logo?

ovb

OVB: Zemětřesení na nejvyšších místech. Tři zemští ředitelé končí!

Martin Viktora | 13. září 2016 | Poradenské firmy

Blesková zpráva: OVB se rozloučilo se třemi zemskými řediteli! Podle dostupných zpráv mají odejít zemští ředitelé Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta. O důvodech odchodu lze zatím jen spekulovat. OVB zatím tuto zprávu oficiálně nepotvrdilo.

Podle dobře informovaného zdroje, který si nepřeje být jmenován, dostali výše uvedení zemští ředitelé osobní výpověď dle své smlouvy o spolupráci, a to údajně s výpovědní lhůtou. Výpověď se nemá týkat týmů uvedených ředitelů. Tyto výpovědi měly být vedení české pobočky OVB přikázány dozorčí radou OVB, která zasedala v Madridu. Kvalifikované odhady hovoří o 50 % podílu těchto ředitelství na produkci OVB v České republice.

OVB se v poslední době potýká se skandálem ohledně soudní žádosti o zákaz filmu „Rada nad zlato“, který tvrdě kritizuje poměry v OVB a ukazuje bujaré (soukromé) večírky zemského ředitelství Martina Zoubka.

OVB bylo v této souvislosti kritizováno také profesní organizaí USF a bylo touto organizací vyzváno „k razantní reakci směrem do vlastní obchodní sítě“. USF dodává, že „pokud se ukáže, že praktiky zobrazené na videu by měly přesah do současnosti, USF je samozřejmě připravena k jejich dalšímu řešení. Bude-li třeba, USF přijme v této souvislosti i další kroky, o nichž budeme případně veřejnost informovat obratem.“

Redakce webu Poradci-sobě.cz se snažila neúspěšně získat vyjádření centrály v České republikce i v samotném Německu. V obou případech byla slíbena vysvětlující reakce. K té však do okamžiku vydání tohoto článku nedošlo.

 


  Doporučená diskusní vlákna


  komentářů 25

   Profile photo of Vašek Kott Vašek K. říká:

   s největší pravděpodobností jde jen o začátek? :)

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 7 Thumb down 5

   Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

   Já bych se na to podíval z trochu jiného úhlu. Je smutné, že toto dokázalo spustit až video Jakuba Charváta a aby OVB v tom vzrůstajícím tlaku přežilo, demonstrativně se zbaví těch, které léta před tím podporovalo a dělalo na jejich strukturách nemalé zisky. Ti už jsou dávno za vodou (nebudu spekulovat o tom, zda na té struktuře nebudou nějakým způsobem profitovat dál, třeba formou nějakého dobře skrytého odstupného) a mohou se těm blbcům, co to tak dělat nechtěli, vesele smát. A od teď je OVB již neposkvrněné, zlo bylo zažehnáno a zůstali tam jen samí poctiví lidé s neposkvrněnou minulostí. Chce se mi opět zvolat hallelujah… :-(

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 21 Thumb down 3

   Profile photo of Aleš Náhlík Aleš N. říká:

   PARADOX: spatni pryc, zustanou lepsi. A co z toho ale budou mit? Pracovat ve firme se zcela pokazenou povesti a tedy znackou? Takze mne vice nez odchod Zoubka a spol zajima, kdy a kam odejdou ti lepsi. Ja bych tam nezustal uz ani hodinu, znacka OVB by mi pouze kazila podnikani.

   Jak moc je to s OVB spatne jsem zjistil dnes po projeti videi na youtube. Treba ta reportaz ze 168 hodin, kde medialni zastupce OVB vlastne nema co chytreho rici, to byl opravdu zazitek.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 2

   Profile photo of Petr Pe. říká:

   Zmiňovaný ředitele mají půl roční výpovědní lhůtu a dá se očekávat ze pokud se zlepší jejich netto zůstanou…….

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 2

   Profile photo of Jaroslav Havránek Jaroslav H. říká:

   Připadá mi naivní myslet si, že toto je reakce na dokument. Dle mého OVB nikoho nevyhodilo. Vyhazuje jen lidi, kteří se rozhodnou odejít sami. Přinejlepším je toto vzájemně výhodná domluva. Nejspíš není náhoda, že pár dní po podepsání regulace prezidentem se objevuje tento krok.
   Nejspíš se během pár dní dozvíme, že vzniklá nová společnost, která bude radit jinak. Anebo pánové úplně změní obor a budou prodávat něco jiného, aby zpeněžili síť lidí. Hrnce, reality, investice? OVB je ta kdo má špatné jméno. Normální člověk Zoubka, Koktu a spol nezná.

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 6 Thumb down 1

    Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

    Jistěže to není pouze důsledkem toho dokumentu, ale souhry více věcí. Nicméně došlo k něčemu celkem zásadnímu a to je poměrně široký záběr medializace. Zatímco v letech předchozích se tato negativa šířila hlavně v podání ústním nebo na internetu, nyní jsme to měli i v dalších médiích (TV, rozhlas) a to několikrát a to s reálnými obrázky.
    OVB potřebuje ukázat, že se očistí od toho špatného a v souvislosti s přitvrzováním legislativy, poklesem obchodů, regulacemi a tím, že dotyční manažeři mají dle mého soudu jednodušší a daleko bezpečnější zdroje podnikání, je tu východisko dohody, pro všechny strany dobré. OVB očišťuje svoje jméno tím, že vyhodí ty, kteří to způsobili. Ti, kteří to způsobili, už možná stejně pokračovat nechtějí, protože mají už dávno rozjeté jiné aktivity bez rizika, že je v budoucnosti někdo „sundá“. Klienti budou pozitivně kvitovat, že na ně firma myslí a nechce ve svých řadách ty, kteří klientům škodí a se stejně hloupým argumentem přijde jistě i nějaký obchodník, kterého zase brzy potkám a bude tomu opravdu věřit… K vymývání hlav bude docházet méně veřejným a méně agresivním způsobem, prostě kultivovanějším způsobem, na podstatě se ale nic nezmění… s důrazem na kvalitu, sociální jistoty a světový mír… :-)

    Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 5 Thumb down 4

     Profile photo of Vašek Kott Vašek K. říká:

     Co tedy navrhujete? Co Vám na tomto kroku vadí??

     Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 2 Thumb down 2

      Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

      Na tomto kroku mi vadí především to, že přišel tak pozdě. Musel bych se opakovat poněkolikáté… nelze jako firma nevidět, co za produkci obchodníci nosí a jakým způsobem toho dosahují. Pokud mám vzít jako bernou minci, že tímto krokem OVB řeší nějaký problém, tak je třeba napsat, že o tomto problému vědělo již několik let a celé ty struktury v tom nechaly celé roky pokračovat. Tímto krokem říkají, že je to špatně, dokud se ale nezačalo prát to špinavé prádlo dostatečně veřejně, tak se nedělo vůbec nic.
      Takže ptáte-li se na to, co mi na tom kroku vadí, tak to pokrytecké nalezení a obětování viníků, kterým to ovšem celé roky někdo trpěl, protože z toho měl profit a to i za cenu rizika pokuty., která se zřejmě vyplatí.

      Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 8 Thumb down 5

       Profile photo of Vašek Kott Vašek K. říká:

       Sorry, ale tohle už je hledání negativa za každou cenu. Jasně měli to pravděpodobně udělat dříve, ale furt lepší, než kdyby je tam i nadále nechali. Ti lidé pravděpodobně i viníci jsou, jelikož jsou to strůjci toho dění.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 5 Thumb down 2

       Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

       Já jsem Vašku na svých názorech nezměnil nic. Není tam nic, co jsem nepsal už dřív, nehledám tedy negativa za každou cenu. Píšete, že pravděpodobně? Vy si tím tedy nejste jistý? Podle Vás je v pořádku, že to takto dělali ti lidé několik let a nikdo proti tomu nezakročil? Nad čím pochybujete? Koukněte se na tohle: http://poradci-sobe.cz/financni-poradenstvi-1/vypovedi-zemskym-reditelum-oficialni-reakce-ovb/
       Nic jiného jsem nečekal. Je to stejné, jako v politice. Já v tom vidím akorát spoustu ohlupujících, nic neříkajících frází, které dobře vypadají. Já si nechci nechat věšet bulíky na nos. Souhlasit pochopitelně nemusíte, ponecháme si na to každý svůj pohled, vždyť o nic nejde.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 0 Thumb down 0

       Profile photo of Lucie Kovářová Lucie K. říká:

       Můžu se zeptat kdo z OVB vám tolik ublížil?

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 3 Thumb down 5

       Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

       Lucie, na otázku, kterou stáčíte do osobní roviny bych mohl reagovat úplně stejnou na Vás… ale proč? Držme se faktů
       Těch případů a lidí jsem řešil desítky, takže je to o nějaké realitě, nikoli o tom, že bych si to vymyslel nebo že mě konkrétně někdo z OVB ublížil. Píšu ale od začátku stále stejně. Zjistit ze strany firmy, že se nejedná v poměrně velké části obchodů v zájmu klienta, není nic obtížného, stejně jako není nic obtížného tomu zamezit, pokud se tomu chce zamezit. Tím, že to neuděláte, když o tom víte a na těchto prostředcích profitujete, se stáváte zcela jasným spoluviníkem stavu. Nemůžete po mě chtít, abych věřil prohlášením o výborné kontrole. Hlavně, že je v závěru poznamenáno, že má OVB milion klientů. Podíváte-li se zpátky na to, co tvořilo produkci ve strukturách těch manažerů, tak normálně uvažující člověk se musí opotit z takové informace hrůzou.
       Měli bychom se spíš ptát, proč jsme vnímáni na úrovni taxikáře a horší a čím je to způsobeno. To je důležitá informace. Počet klientů nemusí říkat o kvalitě vůbec nic, je to jen údaj, za kterým se skrývá spousta okolností.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 2

       Lucie Kolářová má na tomto webu 2, slovy dva příspěvky. Oba v u tohoto článku, oba podobně přínosné.
       A teď mě Romane (Koláři) napadá – neměli byste si to vyříkat doma? :-)

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 2 Thumb down 2

       Profile photo of Lucie Kovářová Lucie K. říká:

       Osobní rovina otočená na mě by tedy zněla, kdo mi tolik neublížil? Vaše příspěvky na fóru čtu ráda, ale bohužel – tak nějak z každého cítím právě tu danou osobní rovinu – řekněme spíše vazbu, konkrétně negativní. Kterou potřebujete šířit, mezi poradce kteří to zde navštěvují, a předávat jim svou negativní zkušenost, potažmo energii – nebo jak se říká neodborně -“vylejt si svůj mindrák“.

       Nezlobte se na mě, ale mě tohle prostě příjde jako brekot nad rozlitým mlékem, OVB má největší počet aktivních poradců a tak to prostě je. ČP – brzo již Generali – má také největší klientský kmen v ČR a spousta lidí o ní mluví jako o tom nejhorším co na finančním trhu vůbec vyskytu. . Doba ižp byla všude, opravdu všude – a je jestli si myslíte opak jste bohužel na omylu. Když Lukeš a Borkovec opouštěli OVB, také to byl sňatek z rozumu, protože v OVB už jim hořela půda pod nohama – a možná proto mají ve sloganu “finanční poradenství jinak“ – protože moc dobře věděli z čeho jim chodili provize a co dělali špatně. Rekrutování mladých lidí? Podivejte se do fincentra, do insie, zfp – kam koliv a uvidíte plno poradců bez maturitní zkoušky ve věku čerstvé plnoletosti. A jestli se nemýlím, málo kdo z pisatelů se zde přizná, že odchod do Broker Poolu nebo soukroma – nenastal v době kdy se nepovedlo postavit nebo dokončit sledovák na manažerskou pozici. Tady mi to nejde, a tam bych měl víc, achjo. Ižp jako investice? Divné že OVB dostalo pokutu, a v pár nejmenovaných společnostech se klientské záznamy na tohle téma ztratily. Mě to přijde jako hromada osobní záště umocněné pomyslným úspěchem jinde? Když je OVB taková hrůza, proč je pořád 1. na trhu s bezkonkurenčním ratingem – jak v oblasti pojištění tak i hypoték? Proč ten rekruting funguje, když OVB každý zná, a kazí podnikání? Proč rostou nová ředitelství s kvalitní produkcí – když všemi opsaný allfinanz koncept je protiklientský? Divím se, že tam vůbec ještě někdo je, když mají tak nízké, ty zatracené provize o které jde především přeci, ne?

       Pane Průcho,na svou obhajobu – 2, slovy 2 příspěvky stejně přínosné – mají pořád větší hloubku, než vámi napsaný komentář – 2, slovy dva příspěvky. Nemyslíte že to je mrhání časem a energií? Už jsem tu někde četla, když měl Romana předstihnout Pojištění, Finance, Pojištění v počtu komentářů – nebo něco podobného – že zde nejde zase tolik o hloubku komentářů, jako o počet komentářů historicky. Můžu se zeptat – kolik časů trávíte psaním příspěvků na zdejší fórum – kdo má přece víc příspěvků, je větší frajer, to je jasný. Řekl jste něco podobného klientovi – jako že, pane klient, vy tu máte dvě, slovy dvě povinný ručení – obě stejně naprd.. To nebudu řešit. Mimochodem, PPZ musím taky napsat? To už jsem tady také občas četla – trošku jako urážku v >osobní rovině<.

       Prosím pánové, neberte to jako ataku na vás samotné, ale příspěvek do diskuze od nestraného pozorovatele z ''pokud si můžu dovolit říct'' vyšších míst.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 9 Thumb down 4

       Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

       Lucie, tady máte můj osobní e-mail: roman.kolar@seznam.cz. Pokud si myslíte, že moje příspěvky jsou důsledkem mindráku, pak bych rád věděl z čeho bych ho měl mít a rád bych o tom s Vámi soukromě podiskutoval. Je zvláštní, že něco podobného jsem slyšel na svoji adresu už několikrát a vždy to bylo poté, co jsem zcela svobodně popsal svůj pohled na některé aspekty podnikání v MLM. Byl jsem několikrát označen za zamindrákovaného hlupáka, člověka, který neuspěl a svůj mindrák si léčí podobnými články. Toliko k mému mindráku.
       Mimochodem, když napíšu, že bych něco mohl stočit do osobní roviny, neznamená to, že budu tvrdit opak.
       Nyní k tomu ostatnímu. Nevím, proč mi píšete o Borkovcovi nebo o recrutingu, řeč byla v tomto vlákně z mojí strany zcela jednoznačně k tomu, že OVB velmi dobře vědělo, jaké obchody se pod jeho hlavičkou uskutečňují a neudělalo s tím vůbec nic. Tečka. Tady není o čem debatovat dál. Firma, která o tom ví a nechá to běžet dál a profituje z toho, je zcela jednoznačně spoluviníkem toho procesu. Co na tom chcete zpochybňovat?
       Můžete mi říct, co může jednotlivec dělat jiného, než se snažit popsat stav, o kterém ví, že výrazně poškozuje klienty? Co můžu dělat víc, než kritizovat vedení OVB a též ČNB za málo razantní postup? Mlčet? Jakub Charvát, na kterého se nyní skládají možná stovky zprostředkovatelů, protože ho chtějí nějak podpořit, neudělal nic jiného než já, naopak, šel mnohem dál. Léčí si tím tedy podle Vás mindrák? Nebo je to do prčic o tom, že když je něco hodně špatně, je třeba o tom mluvit a na toho, kdo to opakovaně a zcela vědomě provozuje stále dál, zřetelně ukázat?
       Na ty ostatní otázky Vám klidně odpovím, když budete chtít, tak tady máte i můj telefon: 602 361 271.
       Co je to z vyšších míst? Mě je jedno, z jak vysokého místa se mnou komunikujete, řeknu vám to úplně stejně, jestli jste řadový obchodník nebo ředitel banky.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 5 Thumb down 3

       Paní Kolářová, pokud jste dlouhodobý pasivní čitatel diskuzí, tak se za svou poznámku „2 slovy dva“ omlouvám. Vím, že takových čitatelů je na fóru dost. Měl jsem pocit, že jste přišla na fórum nově a s jasným cílem.
       To, co píše Roman, mi přijde v pořádku, hlavně proto, že to píše konzistentně již mnoho let – ano, je to nuda číst, ale pravdou je, že velká část MLM systému ve financích produkuje zlo z principu. Zlo, se kterým se v praxi setkáváme. A že v případě dobré vůle a obsazení pozice compliance skutečným hlídačem lze kvalitu snadno pozvednout celkem rychle.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 2

       Profile photo of Roman Kolář Roman K. říká:

       Štěpán: Souhlasím, je to nudné. Musí to být pro některé čtenáře i velmi otravné. Věřím, že na moji hlavu se muselo snést po přečtení mých příspěvků s touto tématikou nejedno nelichotivé slovo. Přijde mi ale divné k tomu mlčet. Nemůžu se sžít s tím, jak je oblbována veřejnost a i samotní zprostředkovatelé. Všichni víme, že tyto věci se dějí dlouhodobě. Všichni víme, že žádná opatření neznamenala razantní změnu. Všichni víme, že když už je to neúnosné, udělá se nějaký krok, aby bylo vidět, že se něco stalo. Vyloučíme Štorka a jedeme dál. Taková opatření nic zásadního nemění. Všichni víme, že pokud by někdo opravdu chtěl něco měnit, může to udělat prakticky okamžitě. Muselo by to být vidět v řádu týdnů. A pak čteme o tom, jak kontrolní mechanismy krásně fungují, zlé lidi jsme vyhodili a všechno je v pořádku. Takže bychom je měli pochválit a žádnou kritiku a žádné negativní myšlení, jak je mi výše psáno. Pozitivní myšlení ale přece neznamená držet ústa. Pozitivní je právě to, že když s něčím nesouhlasím, můžu se k tomu svobodně vyjádřit a ukázat, kde vidím problém. Mluvil jsem opravdu s desítkami lidí, slyšel neskutečné příběhy. Když odbočím, obchodníci mnohdy třeba ani neví, že poplatek u OPF může vypadat jinak. Někteří na Vás zůstanou koukat s otevřenými ústy, jiní Vám řeknou, že je to problém klienta, když to podepsal na 50 let, že oni z něčeho žít musí. A vyrobí produkt, který má vyšší poplatek, než IŽP :-( Ani se nemusím ptát, jak by na takovou smlouvu reagovala firma pod kterou děláte investice, můžeme se zeptat Artura, jak by reagoval InIn na obchodníka, který by takové smlouvy nosil. Domnívám se, že by to udělal jednou a pokud by to chtěl opakovat, tak by v té firmě jednoduše nebyl. A tam se to tak dělá zcela běžně, podle mě se to tam tak i leckde školí, protože smlouvy, které jsem v poslední době viděl, přesně takto vypadaly. Tak kde jsou ty úžasné kontrolní mechanismy? V tisku čtete krásné uklidňující věty, které se ale s realitou, kterou poznáváte na vlastní kůži, příliš neslučují. Nemohu o tom psát pozitivně, to by znamenalo, že jsem na tento klam přistoupil. Vím, že to tak není. Vždyť nebýt právě těch vytažených negativ, všechno by jelo ve starých kolejích. Ať je to pokuta ČNB, ať je to video Jakuba Charváta, ať jsou to příspěvky na webu… to všechno dřív nebo později dotlačí jakoukoli firmu ke změně. Když přestanete, přestanou se dít i ty změny. Ano, je to velmi nudné, opakující se stále to samé nebo velmi podobné… ale potřebné. Nejsem většinou ten, kdo by vytahoval cíleně toto téma, vždy pouze reaguji na něco, co už existuje.

       Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 6 Thumb down 3

     Když jsem v diskuzi „Dokument o OVB“ dával vedení OVB palec nahoru, tak jsem měl za to, že ukončili výpověď s velkou částí těch 3 struktur. Odstranit jen 3 hlavy a tvářit se, že je vše vyřešeno, není úplně ok. Navíc je možné, že tam bude nějaká zákulisní dohoda, aby produkce nebyla ohrožena, jak zde již někdo odhadoval.

     Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 5 Thumb down 1

   Profile photo of Libor Bareš Libor B. říká:

   Celé by to mělo být pro jejich poradce varování, že doživotní renta není tak úplně doživotní. Ale spíše dokud se někomu neznelíbím …

   Souhlas nebo nesouhlas? Thumb up 4 Thumb down 1

  Kalendář akcí

  << Srpen 2017 >>
  PÚSČPSN
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

  Anketa

  Kauza forexových robotů WSM

  Nahrávání ... Nahrávání ...