„Vybral jsem ze svojí profesní cesty tři klíčové momenty, které pro vás snad inspirativní budou,“ začal svoji přednášku na FINfestu Karel Bouček. „Celé to začalo v roce 2005, kdy mi zavolal můj bývalý vedoucí a položil mi zcela nemanipulativní otázku: Mám na vás doporučení jako na schopného, úspěšného a proaktivního člověka. Volám vám správně? Co se dá na takovou otázku odpovědět…  A tak jsem začal v OVB.“

První klíčový moment

„Tehdy jsem byl velice naivní a byl jsem velmi pozitivně překvapený, že můžu jít do práce, kdy si založím živnostenský list za tisíc korun, které jsem dal dohromady, půjdu na měsíční školení a můžu začít lidem radit s životem a s penězi. A ještě za to dostanu provize. Přišlo mi to jako zázrak,“ vrací se dnes ve vzpomínkách ke svým začátkům finančního poradce.

„A hned se ve mně vzbudila část mojí povahy, kterou mám silně zakořeněnou, a to je poctivost a zodpovědnost. Jak můžu někomu radit, když o tom vůbec nic nevím? Myšlenka dělat pro klienty práci pořádně, aby primárně oni prosperovali, mě provází celou poradenskou praxí,“ dodává.

Druhý klíčový moment

… nastal v období, kdy pracoval pod značkou Partners. „Tam jsem sám sebe postavil před rozhodnutí, zda mám dál pokračovat v dosavadním režimu jsem hrdý vlastník pětatřiceti nebo více byznysových vztahů, které jsou založené na mandátní smlouvě s výpovědní lhůtou, mám velkou zodpovědnost za sebe, za své lidi, za všechny naše klienty, nesu náklady a nemám skoro žádné rozhodovací pravomoci. Opomíjím to, že se ke mně dostávala přibližně polovina celkové provize. Tedy: buďto budu dál v prostředí, jehož produktem je nový poradce a nikoliv spokojený klient, nebo se vydám cestou vlastního podnikání a získám rozhodující pravomoci – jak moje firma bude fungovat a jak budeme dělat klientskou práci,“ konstatoval k dalšímu milníku své kariéry.

A tak s Marcelem Růžičkou založili strukturu společnosti IN-Broker. „Pustili jsme se do práce, rok jsme skoro nespali, abychom se za osm let ocitli v situaci, kdy naše parta ve dvanácti lidech realizovala 22 milionů korun provizního obratu… A tenkrát  jsem řekl, že bychom měli přidat.“

Třetí klíčový moment

Ten se pojí s jeho povahou člověka, který je náročný na svoje okolí a ještě náročnější na sebe. „Jsem vizionář a zároveň dokončovač, což je v podstatě rozpolcená role – nejdřív něco vymyslíte a pak to musíte odpracovat. Dva roky mi trvalo pochopit, že máme know how přes poctivou práci, které vede k tomu, že lidi mohou prosperovat a fungovat na průměru 1,8 milionu korun na poradce ročně, a mohli bychom se o svoje myšlenky podělit s ostatními. A tak jsme otevřeli know how, které znáte pod názvem IN-Broker.“ Firmu později přejmenovali na inpocket, protože „ten broker mě vždycky zlobil, to když vysvětlujete do telefonu, včetně pomlčky, není to vůbec praktické.“

A tak před necelými dvěma lety vznikla Fintura – know how pool, otevřená platforma, kde se mohou potkávat lidé, kteří jsou úspěšní a mají co nabídnout. „A pro mě nejklíčovější bod je oponentura. Na trhu je spousta lidí, kteří fungují dobře, ale jedou ve stereotypu. V momentě, kdy děláte pořád stejné věci a potkáváte se stále se stejnými lidmi, tak to vede ke stejným výsledkům,“ dodal závěrem svého vystoupení.

 


Karel Bouček

Hlava Fintury

Jednatel a partner OpenB  

Karel Bouček vystudoval VŠE v Praze, kde dnes působí jako externí lektor pro předmět Osobní finanční plánování. Má na tachometru čtrnáct let vlastní poradenské praxe. Je společníkem v poradenské firmě OpenB, která na výročí 10 let spustila dva poradenské projekty – Fintura a inpocket.

Miluje přírodu a podporuje Hnutí DUHA. Kdyby nebyl ve financích, byl by tesař nebo truhlář.



0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account