Češi se o životní pojištění začínají zajímat až v době, kdy se jejich život a kariéra stabilizuje. Z analýzy dat společnosti AXA také vyplývá, že na pojištění stále více myslí muži a jejich počet se výrazně zvyšuje. Při uzavírání smluv však nemyslí jen na sebe, ale i na rodinu.

Průměrný věk klienta, který si v pojišťovně uzavírá životní pojištění, je 36 let. “Je to přirozené, lidé se začínají zajímat o pojištění převážně v době, kdy mají pokryty základní životní potřeby jako je stabilní příjem a bydlení,” říká Karel Żyla, manažer PR a interní komunikace AXA v ČR a SR. Věk po třicítce také často souvisí s rozrůstajícími se mladými rodinami. “Zatímco průměrný věk pojistníka je 36 let, věk pojištěného pouze 22. Znamená to, že hlava rodiny často při pojistné ochraně myslí i na svou manželku či manžela a děti,” dodává Karel Žyla. Například rizikové životní pojištění ActiveLife umožňuje pojistit na jedné smlouvě až osm lidí a v průběhu pojištění jejich počet měnit.

Zajímavé jsou také rozdíly v pohlaví vyplývající ze zmíněných statistik. I přesto, že se v České republice o pojištění zajímá stále více mužů (53 %), je to v porovnání se Slovenskem stále málo. Tam tvoří muži již 61 % pojistníků.

Průměrná pojistná částka, na kterou mají klienti svůj život pojištěn, je 122 539 korun. “Živitelé rodin však průměrnou pojistnou částku většinou překračují, extrémem jsou například pojistná krytí pro případ smrti i na několik milionů korun,” vysvětluje Karel Žyla.

I když obecně mají klienti stále nejvíce v oblibě investiční životní pojištění, je patrný rostoucí zájem o oddělování pojistné ochrany od spoření či investování. Klienti tak stále častěji sahají po rizikovém životním pojištění. Kombinace čistě rizikového pojištění s produkty pravidelného investování je přehlednější a umožňuje pružnější přizpůsobování novým podmínkám tak, jak se v průběhu času mění potřeby klientů. Například ve společnosti AXA se objem rizikového životního pojištění za poslední rok zvýšil o 140 % a od roku 2012 se objem více než zdvojnásobil.

Zdroj: tisková zpráva AXA

1 komentář
 1. Tisková správa AXA. V reklamním článku AXA bude samozřejmě o AXA, některé pasáže mne ale více zaujaly.

  “Průměrná pojistná částka, na kterou mají klienti svůj život pojištěn, je 122 539 korun. „Živitelé rodin však průměrnou pojistnou částku většinou překračují, extrémem jsou například pojistná krytí pro případ smrti i na několik milionů korun,“ vysvětluje Karel Žyla”
  Vzhledem k tomu, že bývá tato částka doporučována na úrovní 2 (3) – 5 násobku ročního příjmu, tak mám, na rozdíl od tohoto pána, naprosto odlišný názor na to, co je extrém.
  To jako průměrný klient AXA má roční příjem 30.000,-Kč???
  To tedy asi NE!

  S textem o ŽP, tedy o IŽP A RŽP, bych měl také trochu problém, již jen zmínka o spoření (mluveno v souvislosti o IŽP) mi docela vadí a rozhodně z toho není čitelné ponaučení, že pokud možno, tak IŽP prostě NE.
  Spíš to vidím jako postesknutí si, že klienti sami začínají RŽP preferovat.
  Možná, že i zdejší osvěta k tomu napomohla.

  5

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account