Andreas Pal, Moventum - placené poradenství

Andreas Pál, CEO společnosti Moventum, ve své prezentaci na FINfest EFPA 2019 představuje společnost Moventum a co nabízí finančním poradcům.

Co je Moventum

Moventum je investiční platforma pro správu investičních fondů v Lucembursku. Je zaměřené na obchody vůči investičním zprostředkovatelům a nenabízí své služby přímo zákazníkům. Jde tedy o platformu B2B, případně B2B2C.

Moventum na svých účtech umožňuje realizaci obchodů se všemi investičními fondy i s ETF. Nestará se ale o poradenství a péči o koncové zákazníky – to přenechává finančním poradcům.

Andreas Pál dále popisuje cestu Moventum na český trh a k získání licence od České národní banky, protože lucemburská licence vzhledem k legislativě přestala být dostačující. Licenci získali po 2 letech a „tunách peněz“ v květnu 2019. A připravuje další investice, tentokrát do rozvoje.

Obchodní model Moventum není fixní, ale je flexibilní. Je otevřen nápadům a myšlenkám finančních poradců. Pracují v mnoha měnách a nejsou vázáni jen na českou korunu. Jsou zastoupeni nejen v Evropě, ale i v dalších zemích světa. Výjimku tvoří např. USA z daňových důvodů, či některé africké země, se kterými není dobré dělat obchody.

Základní hodnotou pro finanční poradce je flexibilita. Moventum chce dodat přidanou hodnotu, nejen nějaký produkt. Snahou je též snížit administrativu. Andreas Pál popisuje jednotlivé nástroje, které finančním poradcům nabízí.

Moventum má přes 9 tisíc fondů od více než 400 společností. Ne všechny jsou v současnosti schválené pro distribuci v České republice. Ale pokud o ně budou mít finanční poradci zájem, udělají vše pro to, aby je do nabídky zařadili.

Nejvíce výhod má podle Andrease Pála pro lidi, kteří chtějí mít účet v Lucemburku, a pro finanční poradce, kteří se věnují placenému finančnímu poradenství.

Provize – nejen v českých korunách

Provize Moventum vyplácí měsíčně a je možné je členit i podle jednotlivých klientů. Navíc nejsou vypláceny pouze v českých korunách, ale mohou být vypláceny i v eurech, amerických dolarech či britských librách.

Navíc je možné provize nastavit podle modelu, který finanční poradce využívá. Je možné také inkasovat i poplatek v rámci klientem placeného finančního poradenství.

Co přijde

Moventum připravuje dále online proces zařízení účtu pro zákazníky. Zároveň přijde nový ceník investic do ETF. A novinkou bude též možnost investování do fyzického zlata a stříbra.

Kdo si navíc otevře účet v následujících 6 měsících, získá vedení účtu na příštích 5 let zdarma.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account